Wyszukiwanie zaawansowane
Zawiszacy
do końca stronydo strony głównejdo galerii obrazów
2020-12-14 | Warszawa | Marek Gajdziński
Jak utrzymać stały kontakt?

Przyjaźń, która połączyła nas w Szesnastce, warta jest by ją pielęgnować. Nie zawsze jest to łatwe. Odchodząc z Drużyny, kończąc szkołę czy uczelnię, najczęściej zmieniamy także środowisko. Zakładamy rodziny, rozpoczynamy pracę. Jesteśmy szczęśliwi i podejmujemy nowe wyzwania, które niesie nam życie. To sprawia, że patrzymy raczej w przyszłość niż za siebie. Poznajemy nowych przyjaciół. Spędzamy z nimi, rzadkie wolne chwile życia. Z czasem, problemy dnia codziennego całkowicie absorbują naszą uwagę. Jednak z biegiem lat, zaczyna nam czegoś brakować. Aż wreszcie, zdajemy sobie sprawę, że tęsknimy do osób, w których gronie spędzaliśmy nasze najwspanialsze lata młodości. Brakuje nam kontaktu z dawnymi przyjaciółmi, którymi dzieliliśmy trudne i radosne chwile na szlaku harcerskiej przygody.
I tak mamy ogromne szczęście, że jesteśmy Zawiszakami i że przynajmniej raz w roku, Szesnastka wzywa nas wszystkich na Choinkę, gdzie możemy się spotkać i powspominać.

 

Tylko jak się dowiedzieć o terminie i miejscu Choinki? Jak pozyskać inne informacje o Szesnastce i sprawach Zawiszaków?

 

Generalnie istnieją trzy źródła bieżących informacji w Internecie:
Oficjalna strona Szesnastki: 16wdh.pl
Oficjalny profil Szesnastki na Facebooku: facebook.com/16wdh.

Jednak żeby być na bieżąco, trzeba przynajmniej raz na jakiś czas zaglądać na te strony.

 

Istnieje jeszcze jeden bardziej wygodny sposób, otrzymywanie powiadomień bezpośrednio na własny adres mailowy. Do tego służy lista mailingowa i grupa dyskusyjna pod adresem: 16wdh@googlegroups.com
Jest jednak pewna niedogodność. Aby dołączyć do grupy trzeba posiadać konto Google (nie koniecznie adres poczty na gmail-u). Konto można założyć bezpłatnie, dosłownie w ciągu 3 minut, posługując się swoim własnym, już posiadanym adresem email. Tu znajduje się instrukcja jak założyć konto Google: https://support.google.com/accounts/answer/27441?hl=pl

 

Każdy kto posiada już konto może dołączyć do grupy. W tym celu należy:

  1. Zalogować się do własnego konta Google
  2. Wejść na stronę Grup Google: https://groups.google.com/g/16wdh
  3. Jeśli nie jesteś jeszcze członkiem gruy wyświetli się formularz przyciskiem, ktory wyla do administratora grupy prośbę o dołączenie do grupy. Naciśnij przycioska Poproś o dolączenie do grupy i postępuj zgodnie z instrukcjami. 
  4. Administrator skontaktuje się z Tobą aby w celu weryfikacji prośby.  

 

Poniżej znajduje się ilustracja mechanizmu zgłoszeniowego.

 

Formularz dołączenia

 

 

Tu znajduje się instrukcja szczegułowa jak dołączyc do grupy: https://support.google.com/a/users/answer/9304806?hl=pl

 

W razie problemów z dołączeniem do grupy prosimy o kontakt.

do początku stronydo strony głównej
©2000 - 2022  16WDH